21 червня, 2019

Дерев’янко просить Гройсмана повідомити, як виконуються доручення уряду про ліквідацію наслідків негоди на Прикарпатті

Народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко звернувся із запитом до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, в якому просить повідомити про результати виконання доручень уряду щодо виділення з резервного фонду держбюджету коштів для ліквідації наслідків негоди на Івано-Франківщині. 

Про це повідомила прес-служба нардепа. 

Дерев’янко нагадав, що 31 травня на засіданні Верховної Ради було оголошено його депутатський запит до Гройсмана щодо необхідності виділення з резервного фонду державного бюджету коштів для усунення наслідків негоди. 

Депутат отримав відповідь, в якій йшлося про те, що Мінекономрозвитку, Мінфіну, ДСНС та Івано-Франківській ОДА доручено опрацювати ці питання з урахування Плану організації виконання Указу Президента України від 24 травня «Про невідкладні заходи щодо подолання наслідків надзвичайної ситуації природного характеру на окремих територіях Закарпатської та Івано-Франківської областей», схваленого на засіданні уряду 5 червня 2019 року. 

Дерев’янко нагадав, що перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка ще 23 травня 2019 року звернулась до Гройсмана з проханням надати фінансову допомогу області з резервного фонду державного бюджету для проведення найнеобхідніших відновлювальних робіт. На сьогоднішній день, облдержадміністрацією визначені об’єкти на загальну суму 100 млн. грн. 

Також 30 травня Івано-Франківська ОДА звернулась з проханням до першого віце-прем’єра Степана Кубіва та Мінекономрозвитку щодо підготовки проекту відповідного рішення Кабміну. 

«Отже, із цього листа Івано-Франківської обласної державної адміністрації випливає, що нею начебто вжито в межах свої повноважень належних заходів, необхідних для виділення коштів з резервного фонду державного бюджету», - переконаний Юрій Дерев’янко. 

Проте, в Мінекономрозвитку відповіли, що «у зв’язку з відсутністю від Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Хмельницької та Рівненської областей матеріалів відповідно до вимог Порядку, Мінрегіон позбавлений можливості підготувати відповідний експертний висновок». «Однак, є незрозумілим, які саме матеріали відсутні та з яких причин їх не підготовлено та не подано», - обурився нардеп. 

Тому Дерев’янко просить Гройсмана повідомити про результати виконання Мінекономрозвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Івано-Франківською обласною державною адміністрацією доручень уряду щодо виділення з резервного фонду держбюджету коштів для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що склалася протягом квітня-травня 2019 року на території Івано-Франківської області та щодо класифікації рівня надзвичайної ситуації. 

Також Дерев’янко вкотре просить прем’єр-міністра вжити заходів щодо виділення з резервного фонду державного бюджету коштів для усунення наслідків негоди, що мала місце протягом квітня-червня 2019 року на території Івано-Франківської області. 

Крім того, за інформацією нардепа, Дністровське басейнове управління водних ресурсів підготувало повний комплект технічної документації для відновлення пошкоджених стихією водозахисних дамб та берегоукріплень на суму 61,6 млн. грн., який 30 травня 2019 року поданий Держагентству водних ресурсів України. 

Тому він звернувся із окремим запитом до Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко, в якому просить повідомити про результати розгляду комплекту технічної документації для відновлення пошкоджених стихією водозахисних дамб та берегоукріплень в Івано-Франківській області протягом квітня-травня 2019 року, поданого Дністровським басейновим управлінням водних ресурсів. 

Нагадаємо, найбільше постраждали внаслідок стихії: с-ще Битків, с. Гвізд, с. Молодків, с. Пнів, с. Пасічна Надвірняського район, с-ще Солотвин, с. Монастирчани, с. Старі Богородчани, с. Марково, с. Саджава, с. Жураки, с. Дзвиняч, с. Глибока, с.Росільна, с. Старуня, с. Хмелівка, с. Бабче, с. Глибівка Богородчанського району. Однак, найбільшу загрозу на сьогодні становить пошкодження автомобільних доріг та мостів. Зокрема, в селі Пнів при в’їзді в селище Битків. Також частково зруйновано міст через річку Луковиця між с. Гвізд та с. Молодків.